Hayır için Tavuklu Pilav

Hayır için tavuklu pilav dağıtımının zahmetli olması hayırseverlerin bu geleneği bir kenara bırakmalarına ve daha zahmetsiz hayır işlerine yönelmelerine neden olmuştur. Ancak yüzlerce kişiye aynı lezzet ve kalitede tavuklu pilav pişirip dağıtımı yapan firmaların varlığı ile hayırda yerini yeniden almayı başarmıştır.

Manisa Lokmacı Gökhan firmamız hayır lokması dağıtımı hizmetine ek olarak kalitesinden ödün vermeden tavuklu pilav dağıtımı için kollarını sıvadı. Pilav ustalarımızın yaptığı pilavlar hem lezzetli hem de hijyeniktir. Tertemiz bir ortamda pişirilen tavuk ve pilavın bir araya getirilmesiyle bir şölene dönüşen sofralar için siz de Helal Lokmam’da yerinizi alın.

Cenazede Hayır için Tavuklu Pilav Dağıtımı

Eskiden bir cenaze evine gelirken eş, dost, akraba elinde tencereler ile gelir. Bu tencerelerde pişen yemekler taziyeye gelenlere dağıtılırdı. Şimdilerde yavaş yavaş kaybedilen bu gelenek yerini hayır için tavuklu pilav dağıtımı yapan firmalarca yürütülür oldu.

Cenazesi olan kişiler baş sağlığına gelen dostlarına, yakınlarına ve akrabalarına hayır için tavuklu pilav dağıtımı yaparlar. Gelenlerin taziyesini kabul etmek, onlarla dertleşmek, üzüntüsünü paylaşmak varken mevlidi okunan merhumun ruhuna hayır niyetiyle gitmesi için yakınlarının cenaze günü tavuklu pilav yapması oldukça güçtür.

Evde gözün gördüğü şekilde yapılan tavuklu pilavın tadından ve hijyeninden hiçbir kayıp olmadan büyük kazanlarda pişirip dağıttığımız tavuklu pilavlar ile hayır işlemek için bizi arayabilirsiniz. Merhuma niyet pişirilen tavuklu pilav ile hem böyle bir günde sizleri yalnız bırakmayan yakınlarınıza ikramda bulunma hem de merhuma hayır duası gönderme imkanı bulabilirsiniz.