Türk kültürüne 15. yüzyılda geçtiği bilinen pilav uzun bir süre zengin Osmanlı sofralarının yemeği olarak varlığını sürdürür. Pahalı bir besin olması nedeniyle ancak 17. yüzyıldan sonra İstanbul’da yaşayan halkın tükettiği bir yiyecek olmaya başlar. Bu zamana kadar zenginlerin düzenlemiş olduğu şölenlerde pilavın tadına bakabilen halk, zamanla pilavın pek çok pişirme usulü ile tanışmıştır.

Dönemin nadide yemekleri arasına girmeyi başaran pilav Osmanlı mutfağından günümüze kadar pek çok çeşidiyle ulaşmış ve halen her yemeğin yanında pişirilir hale gelmiştir. Şölenlerde sunulan ikramların zenginliği sofralarda pirinç pilavının varlığı ile ölçülürken, şimdilerde ise tüm özel günlerin tavuk, et veya nohut ile süslenerek dağıtıldığı bir yemek halini almıştır.

Tavuklu pilav dağıtımına düğün, kına, sünnet düğünü, mevlit ve cenaze nedeniyle pek çok organizasyonda yer verilmektedir. Evlerde kazan kazan pilav pişirecek vakti olmayanlar veya uğraşmak istemeyenler artık  firmamızın sunduğu diğer hizmetlerden olan tavuklu pilav dağıtımı hizmetinden yararlanmayı tercih ediyorlar. Böylece yüzyıllardır gelenek haline gelen tavuklu pilav dağıtımı varlığını sürdürmeye devam ediyor.